Test siparisi olusturma

Bu işlev yalnızca TEST ortamında mevcuttur. Testlerinizi tamamlayabilmeniz için sipariş oluşturmanıza olanak tanır. Önemli Bilgiler

Test Siparişi Oluşturmada Zorunlu Alanlar ve Açıklamaları

Alan AdıAçıklaması
MerchantIdHer satıcının unique bir tanımlayıcısıdır. LineItems altıdaki MerchantId parametresi URL de sağlanan MerchantId ile aynı olmalıdır.
Price.AmountSiparişteki tek bir kalemin tutarının değeridir.
QuantitySiparişin içerisindeki kalemlerin adet sayısıdır.
SkuSipariş içerisindeki listinglerin HBSKU değeridir.
TotalPrice.AmountSiparişteki kalemlerin her birinin toplam adet tutarıdır.
VatKDV oranıdır.
OrderDateSiparişin oluşturulma tarihidir. Örnek format 2023-01-01T14:35:01
OrderNumberSipariş numarası unique bir değer olmalıdır, sipariş oluştururken rastgele bir rakam değeri ile girilmelidir.

❗️

Farklı Kurgularda Test Sipariş Oluştuırmak için

  • Test ortamında "Hemen al sonra öde" kurgusunda test siparişi oluşturabilmek için "LineItems" altında "isBnplMP" : true olarak eklenmesi gerekmektedir.
  • Test ortamında "Ödemesi bekleniyor" statüde sipariş oluşturabilmek için "PaymentStatus" : "AwaitingPayment", ifadesi eklenmesi gerekmektedir.
  • Test ortamında "Dijital Kategoride" test sipariş oluşturabilmek için "LineItems" altında "TagList" kısmına "dijital-urunler" ifadesi yazılarak eklenmesi gerekmektedir.
  • Test ortamında "Mağaza Hesabı Modeli" kurgusunda test siparişi oluşturabilmek için "LineItems" altında " CargoCompanyId" : 89100 olarak değiştirilmesi gerekmektedir.
Language
Authorization
Basic
base64
:
Click Try It! to start a request and see the response here!