ChangeInvoiceArchiveStatus

Verilen unique fatura idlerinin portaldeki gelen/giden fatura arşiv durumlarını değiştirmek için kullanılır. Bu metotla faturalar arşive kaldırılabilir ya da arşivden fatura kutularına taşınabilirler. Return tipi Response olan method da Response’un Value alanında işlemin başarılı olması durumunda true başarısız olması durumunda false değeri döner.

Test servisinde Username/Password geneldir. Canlıda bu bilgileri müşteri bazlı kullanılacaktır. Üyelik alım sonrasında verilen bilgilerle login sağlanır. Username/Password bilgisi body içinde userInfo altında giriş sağlanmaktadır.

Test hepsiburadaefaturam Portaline buradan erişebilirsiniz.
Username: HBTest1
Password: HBTest1

{
 "Action": "ChangeInvoiceArchiveStatus",
 "parameters": {
  "invoiceIds": [
   "c6f78d37-3eb5-4c01-93e5-5f9fa7764d10",
   "bce117d0-eaf1-481e-9b33-12fdcd1d2249"
  ],
  "isInbox": "false",
  "isArchived": "true",
  "userInfo": {
   "Username": "HBTest1",
   "Password": "HBTest1"
  }
 }
}

Parametreler
invoiceIds: Faturanın E-Fatura sisteminde ki tekil Id’sidir. UBL-TR Fatura formatında ki UUID alanına denk gelen bilgidir.
IsInbox: Faturanın gelen ya da giden kutusundaki bir fatura olup olmadığını belirtmek için seçilir. Gelen için true giden için false değeri geçilmelidir.
IsArchived: Fatura Arşive kaldırılacaksa true arşivden fatura kutusuna aktarılacaksa false değeri geçilmelidir.
Return Değeri
Return tipi Response olan method da Response’un Value alanında işlemin başarılı olması durumunda true başarısız olması durumunda false değeri döner.

Language
Click Try It! to start a request and see the response here!