IsEInvoiceUser

Verilen bir Vergi Kimlik numarası yada Tc Kimlik numarasının E-Fatura sisteminde kayıtlı bir kullanıcı olup olmadığı bilgisini döner.

Test servisinde Username/Password geneldir. Canlıda bu bilgileri müşteri bazlı kullanılacaktır. Üyelik alım sonrasında verilen bilgilerle login sağlanır. Username/Password bilgisi body içinde userInfo altında giriş sağlanmaktadır.

Test hepsiburadaefaturam Portaline buradan erişebilirsiniz.
Username: HBTest1
Password: HBTest1

{
 "Action": "IsEInvoiceUser",
 "parameters": {
  "userInfo": {
   "Username": "HBTest1",
   "Password": "HBTest1"
  },
  "vknTckn": "0330014038"
 }
}

Parametreler
vknTckn: Kontrol edilecek mükellefin Vergi Kimlik numarası yada Tc Kimlik numarası bilgisi. Mükellef tüzel kişilik ise 10 haneli vergi kimlik numarası, mükellef gerçek kişi ise 11 haneli Tc Kimlik numatası bu alanda yazılmalıdır.
alias: Kontrol edilecek mükellefin specific bir alias’ının tanımlı olup olmadığı kontrol edilecek ise bu alanda alias değeri yazılır. Alias değeri boş gecilirse mükellefin herhangi bir kaydı olup olmadığına bakılır. Alias değeri dolu olarak geçilirse mükellefin verilen alias kaydının olup olmadığı kontrol edilir.
Return Değeri
Return tipi Response olan method da Response’un Value alanı true/false olabilir.
Method çağrımında eğer verilen bilgiler sistemde kayıtlı bir E-Fatura kullanıcına ait ise bu durumda Response.Value true gelecektir. Aksi halde false gelecektir.

Language
Click Try It! to start a request and see the response here!