Ticket Takip Etme

Açılan Ticketlar Nasıl Takip Edilir?

Talep sayfasından ticket oluşturulduktan sonra yönlendirilen sayfa üzerinde açtığınız ticket numarası bulunmaktadır. Bu ticket numarasını ‘Talep Takip Sayfası’ linki içerisinde bulunan ‘Ara’ bölümünden sorgulayarak ticketa ulaşabilirsiniz. Ek olarak size açtığınız ticket ile ilgili mail düşecektir. Dilerseniz iletişime mail üzerinden de devam edebilirsiniz.

1222
  1. Talep takip ekranının sağ üst tarafında bulunan Açık Talepler ve Geçmiş Talepler kısmından dilerseniz açtığınız bütün ticketlara ulaşabilirsiniz.
  2. Açık Talepler bölümünde durumu ‘Açık’ olan ticketlar ilgili ekibin kontrolünün devam ettiğini belirtir. Durumu Çözümlendi olan ticketlar ilgili ekibin sorunu çözümlediği yada ticketı açan kişiden bilgi istediği durumlarda bulunmaktadır.
  3. Geçmiş Talepler bölümünde durum bilgisi ‘Kapalı’ olacaktır. Buradaki ticketlar geriye yönelik kontrol edebilmenizi sağlamaktadır. Bu ticketlar üzerinde işlem yapılamaz.

❗️

Not

Durumu açık olan ticketlara ek bilgi girmek istediğinizde talep takip sayfasından ilgili ticketa tıklayıp cevap kısmından ek bilgiyi girebilir ve ekler kısmından dosya yükleyebilirsiniz.

Durumu çözümlendi olan ticketlarda sorun devam ediyor ise tekrar ticketın içerisine girerek cevaplayabilirsiniz.

Durumu çözümlendi olan ticketlara cevap yazarsanız re-open olarak Integration Support ekibine geri iletilir. Döngü sorun çözülene kadar devam eder.