Hepsiburada Entegrasyon- Eylül 2022

Eylül 2022 Entegrasyon Güncellemeleri.

Sipariş Entegrasyonu

Önemli Başlıklar
Paket Bilgilerini Listeleme methodumuzda 10.10.2022 tarihinde limit-offset kullanımı zorunlu hale getirilecektir. Limit-offset kullanılmadan yapılan isteklerde hata alınacaktır. Ek olarak limit-offset ile birlikte ya timespan yada begindate/enddate parametrelerinden birisininde kullanımı zorunludur. 10.10.2022 tarihine kadar siz değerli iş ortaklarımızdan limit-offset kullanımını aktif hale getirmenizi rica ederiz.

Aşağıda kullanım şekilleri ve method ile ilgili detaylar iletilmiştir.

Limit-offset : Kullanımı zorunludur. Limit maximum 10 verilebilir, offset 0 dan başlanarak 10’ar 10’ar artırılarak kullanılmalıdır. Toplam atılacak istek sayısına header alanından pagecount bilgisi ile ulaşabilirsiniz.

Timespan : Siparişin paketlendiği tarih baz alınarak paketlerin çekilmesini sağlamaktadır. Eğer timespan parametresi kullanılmaz ise sistem otomatik olarak son 24 saat içerisinde paketlenen paketleri listelemektedir. Eğer 24 saatin üzerinde çekilemeyen bir paket var ise timespan parametresi artırılarak istek yapılabilir.

Begindate/Enddate : Begindate, Enddate parametresi 24 saatlik sorgular için geçerlidir. Eğer 24 saatin dışında bir aralık değeri verilirse sistem otomatik olarak Enddate parametresini ignore edecek, Begindate parametresinde girilen değerin üzerine 24 saat ekleyerek işlem yapacaktır. Paket kaybı olmaması adına sadece 24 saatlik aralık değeri girmeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında doğru istek örnekleri:

  1. Limit-offset + timespan
  2. Limit -offset + begindate/enddate