hepsiburada developers

hepsiburada developers

Did You Know?

2021 Eylül Güncellemeleri

Önemli Başlıklar
  • 15 Ekim 2021 tarihinde  Satıcı listing bilgilerini çekme endpoint’inde paginationsız kullanım kapatılacaktır.

Katalog Entegrasyonu

  • Özellik Değerini Alma endpoint’imizde pagination yapısına geçilmiştir. Döküman için tıklayınız.

    Katalog Ürün Entegrasyonu özellik değeri alma endpoint’inde sadece pagination kullanılarak istek gönderimi aktif kullanılmaktadır. Eski endpointlere gönderilen isteklerin durdurulmasını rica ederiz.

  • Katalog ürün entegrasyonu modelimizde merchantınıza hızlı bir şekilde global barkod içeren ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Detay bilgi girişlerine gerek duyulmadan ürün girişinizi yapabilir ve girilen barkod Hepsiburada sistemlerine mevcut ise eşleşen statüsüne düşen bu girişi kontrol ederek onay/red sürecini uygulayabilirsiniz. Bu sayede eksik ürün bilgilerine yada inceleme sürecine gerek duyulmadan hızlı bir şekilde ürün girişinizi tamamlayabilirsiniz. Döküman için tıklayınız.

Listeleme Entegrasyonu

  • Satıcı listing bilgilerini çekme endpoint’inde sadece pagination’lı yapı kullanılacaktır. 15 Ekim 2021 tarihine kadar geliştirmelerin tamamlanması ve Limit/Offset parametresi kullanımına geçilmesi beklenmektedir. Döküman için tıklayınız.

  • Satıcı listing bilgilerini çekme endpoint’inde hepsiburadasku ve merchantsku bazlı olarak da listing bilgilerini alabileceğiniz endpoint’imiz canlıya alınmıştır. Döküman için tıklayınız.

Sipariş Entegrasyonu

  • Sipariş entegrasyonu modelimizde paketi split etme endpoint’i geliştirmemiz tamamlanmıştır. Paketli bir siparişi kalem bazlı ayrı paketlere bölebilir hatta sipariş içerisinde iptal etmek istediğiniz kalem varsa bunuda paket bölme body’sinde göndererek tek seferde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Döküman için tıklayınız.

 

 

  • Efsane teslimat yeni adı ile yarın kapında olan siparişleri, merchantların ayırt edebilmesini sağlamak adına  “Ödemesi tamamlanmış siparişler” response bilgisinde isJetDelivery alanı eklemesi yapılmıştır.

Sipariş Webhook Modeli

  • Efsane teslimat yeni adı ile yarın kapında olan siparişleri, merchantların ayırt edebilmesini sağlamak adına Sipariş Webhook Modelinde  “Create Order” payload bilgisinde isJetDelivery alanı eklemesi yapılmıştır.

Sayfa Başlıkları